2023 жылғы мемлекеттік қызметтер туралы есеп

2023 жылғы мемлекеттік қызметтер туралы есеп

1. Жалпы ережелер

1) Көрсетілетін қызметті берушілер туралы мәліметтер: Ақмола облысы білім басқармасының «Ақкөл ауданы, Урюпинка ауылы «Балабақша-мектеп-интернат» арнайы кешені» КММ

Ақмола облысы

Заңды мекен-жайы

Ақмола облысы

Ақкөл ауданы

Урюпинка ауылы

М. Әуезов көшесі, 1

2) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтер:

Ақмола облысы білім басқармасының" Урюпинка ауылы, Ақкөл ауданы, " Балабақша-мектеп-интернат "арнайы кешені" КММ-де 3 мемлекеттік қызмет көрсетіледі.

2023 жылы арнайы кешенмен 13 қызмет көрсетілді;

"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілді - 0 қызмет;

ЭҮП арқылы электрондық нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер - 0 қызмет;

қағаз нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер - 13 қызмет.

көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыссыз көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы электрондық түрі («Электрондық үкімет» веб-порталын қоспағанда www.egov.kz, www.elicense.kz) - 0 қызмет.

көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыс және ақпараттық жүйеге өтінімді қолмен енгізу арқылы электрондық түр («электрондық үкімет» веб-порталын қоспағанда www.egov.kz, www.elicense.kz) -0 қызмет.

Білім беру саласындағы барлық мемлекеттік қызметтер тегін негізде көрсетіледі. 2023 жылы арнайы кешенмен 13 қызмет көрсетілді;

«Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілді - 0 қызмет;

электрондық нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер - 0 қызмет;

қағаз нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер - 13 қызмет.

көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыссыз көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы электрондық түрі («Электрондық үкімет» веб-порталын қоспағанда www.egov.kz, www.elicense.kz) -0 қызмет.

1.Ең танымал мемлекеттік қызметтер туралы ақпарат:

Арнайы кешенде ең көп сұранысқа ие мемлекеттік қызмет:

«Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және есепке қосу»

2. Қызметті алушылармен жұмыс:

1) Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қол жеткізу көздері мен орындары туралы мәліметтер.

Көрсетілетін қызметті алушылар үшін барлық қажетті ақпарат ресми интернет ресурста орналастырылған http://sc0036.akkol.aqmoedu.kz/ арнайы кешен, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары орналастырылған. Мемлекеттік қызметтерді көрсету ережелері мен стандарттары орналастырылған. Сондай-ақ білім беру ұйымдары ақпараттық стендтерде мемлекеттік қызмет көрсету ережелерін ілінді. Өзіне-өзі қызмет көрсету бұрышы бар.

2) Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қоғамдық талқылау туралы ақпарат.

Қазіргі уақытта ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді актілердің жобаларын қоғамдық талқылау жүргізілуде. Арнайы кешенмен нормативтік құқықтық актілер әзірленбеген.

3) Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінің ашықтығын қамтамасыз етуге бағытталған іс-шаралар (түсіндіру жұмыстары, семинарлар, кездесулер, сұхбаттар және басқалар).

2023 жылы арнайы кешен БАҚ пен әлеуметтік желілерде 2 мақала, 1 тікелей эфир жариялады. Ай сайын халықты БАҚ, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет – ресурстары арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардар ету бойынша жұмыс жүргізіледі.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процестерін жетілдіру жөніндегі іс-шаралар.

Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін азайту және Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру мақсатында арнайы кешен АЖО ұсынуға техникалық қолдауға өтінім берді.

1.Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруға бағытталған іс-шаралар.

Арнайы кешенде қажетті компьютерлік техникамен қамтамасыз етілген 2 қызметкер мемлекеттік қызмет көрсетеді.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдары туралы ақпарат.

1) 2023 жылы мемлекеттік қызмет көрсетуге шағымдар түскен жоқ.

2) Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына жүргізілген ішкі бақылау нәтижелері.

Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдерін бұзу және негізсіз бас тарту анықталған жоқ.

3) Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің нәтижелері.

Қоғамдық мониторинг нәтижелеріне сәйкес, сапа 2023 жылы Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдерінде бұзушылықтар анықталған жоқ. Мемлекеттік қызметтердің бұзылуына жол бермеу бойынша шаралар қабылдануда.

5. Одан әрі тиімділік және қызмет алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету сапасына қанағаттануын арттыру перспективалары.

2024 жылы білім басқармасы мен ведомстволық бағынысты ұйымдар жеке және заңды тұлғаларды қолжетімді және сапалы мемлекеттік қызметтермен қамтамасыз ету жұмыстарын жалғастырады.

2024 жылы Арнайы кешенмен жеке және заңды тұлғаларды қолжетімді және сапалы мемлекеттік қызметтермен қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты жалғастырады.

Қосымшалар: