Жеке даму сабағы «Заттардың бетін жанасу арқылы анықтау»

Пән апталығы аясында бастауыш сынып мұғалімдері «Заттардың бетін түрту арқылы анықтау» атты жеке дамыту сабағын өткізді.

Тактильді сезім – бала мен оны қоршаған әлем арасындағы қарым-қатынас формасының бірі, оған әртүрлі беттерді ойша салыстыруға және қоршаған табиғаттың алуан түрлілігіне таң қалуға мүмкіндік береді. Тактильді тақталармен таныстыру және саусақтарды және бүкіл алақанды тексеру, беттерді салыстыру және оларды сипаттау бойынша табу әдістерін үйрену көрнекі, сөздік және практикалық әдістерді қолдануға негізделген. Мұндай әдістер тақталардың беттерін белгілі бір затпен, жануармен немесе баланың эмоционалдық күйімен корреляциялау қабілетін дамыту әдісі ретінде де қолданылды; «тактильді тақталар» және тактильді сезімдер негізінде әңгіме құрастыру әдістемесі.

Қосымшалар:

Жаңартылған күні: 06.03.2024 13:38