«Сымбат – әдемі жүріс негізі» әңгімесі

21 ақпанда тірек-қозғалыс аппараты ауруларының алдын алу және балалардың дұрыс дене бітімін қалыптастыру мақсатында «Сымбат— әдемі жүріс негізі» тақырыбында әңгіме өткізілді.
Әңгімелесу барысында балалар дене күйі – тұрған, жүрген, отырған адам денесінің әдеттегі қалпы екенін білді. Дене күйі 5 пен 18 жас аралығында қалыптасады. Дене күйінің бұзылуының 5 түрі бар: Лордогикалық, кифотикалық, түзетілген, еңкейген, сколиоз. Дұрыс және бұрыс қалып белгілерін ажыратуға үйренді. Біз дұрыс дене күйін сақтау ережелерін белгіледік және жақсы қалыпта болу үшін не істеу керек екенін білді.
Балаларға арқа бұлшық еттерін қатайтатын және дене қалпын түзететін жаттығулар ұнады.
Сабақты қорытындылай келе, балалар таңертең жаттығуға бірнеше минут бөліп, оны автоматты түрде жасайтындықтарына сендірді.

Жаңартылған күні: 22.02.2024 10:35
Құрылған күні: 22.02.2024 11:05